BLOG & AKTUALNOŚCI

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Funkcjonowanie kancelarii prawnych w dobie pandemii koronawirusa COVID-19

Polska od ponad dwóch tygodni zmaga się z problemem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19. Wiemy obecnie, że punkt kulminacyjny jeszcze nie nadszedł. Co to oznacza dla przedsiębiorców, w tym dla kancelarii prawnych?

Cóż, na dzień dzisiejszy sądy w całej Polsce odwołały do końca kwietnia wszelkie wokandy, za wyjątkiem tych, które dotyczą tzw. spraw pilnych (tj. głównie dotyczących zastosowania tymczasowego aresztowania, w postępowaniu przyspieszonym, odebrania osoby podlegającej władzy rodzicielskiej itp.).

Nadto, niektórzy Prezesi sądów, zarządzili czasowe wstrzymanie wysyłania pism do stron i pełnomocników.

Co to oznacza dla nas prawników i stron postępowania? Nic innego jak, to że gdy tylko sytuacja się ustabilizuje, sprawy które aktualnie mamy w sądzie ruszą do przodu, niestety jednak na kolejną rozprawę trzeba będzie poczekać na koniec tego roku lub nawet początek 2021. Ruszy także lawina zobowiązań, które teraz czekają na to, aż przyjdzie czas do wysłania ich pocztą. To z kolei spowoduje wzmożony nakład pracy pełnomocnicków procesowych stron i samym zainteresowanych.

Większość kancelarii prawnych także, w tym trudnym czasie, ograniczyło swoją działalność, do minimum. Obecnie osobista wizyta w kancelarii na poradę prawną jest praktycznie niemożliwa, a wszystko to w trosce o Państwa bezpieczeństwo.

Nie jest jednak tak, że kancelarie prawne nic w tym czasie nie robią. Wiele firm prawniczych oferuje świadczenie usług prawnych on-line lub telefonicznie, jest to obecnie najszybsza i najbardziej bezpieczna forma kontaktu, która w szybki i prosty sposób może pomóc rozwiązać nurtujące Państwa od dawna pytania lub napotkane obecnie problemy.

Być może już od jakiegoś czasu wiele osób nosiło się z zamiarem skorzystania z pomocy prawnika. Nigdy nie było jednak na to czasu. Obecne spowolnienie gospodarki, fakt że większość z Państwa pracuje zdalnie w domu, może być właśnie tym czasem aby na spokojnie pozałatwiać swoje sprawy, zapytać lub doradzić się prawnie?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Bezpłatna wstępna analiza sprawy!

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin !
Przejdź do formularza!

Kancelaria Radców Prawnych